Kde získat peníze na podnikání
Říj 17, 2018 Pro podnikatele No responses

Jak nejlépe získat peníze pro své podnikání? Čtěte dál a dozvíte se hned několik způsobů.

Když začínáme

Na začátku podnikání saháme nejčastěji do vlastní kapsy nebo žádáme o pomoc rodinu, případně kamarády. Aby naše sny neztroskotaly hned na začátku a mohli jsme podnikání dále rozvíjet, je potřeba uvažovat o penězích v dlouhodobém horizontu. Ne vždy se ale daří tak, jak bychom si přáli. Co dělat v případě, kdy nám finance nestačí a potřebujeme jich víc?

Bankovní půjčky

Požádat o úvěr v bance je způsob, jak získat vysoké částky z ověřeného zdroje s možností dlouhodobého splácení. Schválení žádosti ale není vůbec jisté. Banky si své budoucí dlužníky pečlivě vybírají. A také si je před poskytnutím půjčky řádně proklepnou. Ačkoli se lidé na bankovní půjčky obracejí nejčastěji, všeobecně mají více proti. A tak se vyplatí poohlídnout po penězích jinde.

Investor

Další z možností, jak získat finance k podnikání, je najít, a hlavně přesvědčit vhodného investora. Aby vás chtěl podpořit, musí k tomu mít atraktivní důvod. Nic není zadarmo a u investic tomu není jinak. Samozřejmě se lze domluvit na úvěru s určitým úrokem, mnohem častěji se při domluvě s investorem ale jedná o procentech z výnosu nebo rovnou podílu ve firmě. Nevýhodou tedy mohou být jistá rizika, na druhou stranu i vhodný investor může být dobrým přínosem do týmu a přispět nejen finančně, ale i svými zkušenostmi.

Crowdfunding

Tento způsob financování vám umožňuje rychle a jednoduše získat peníze od desítek až stovek investorů, kteří přispívají poměrně malou částkou (obvykle 100 – 5 000 Kč). Cílem je pomocí promyšlené kampaně oslovit co nejvíce lidí a získat co nejvíce peněz. Crowdfunding probíhá skrze speciální internetové platformy a je vhodný především pro začínající podnikatele, kteří chtějí proměnit ohlas svých příznivců na reálné objednávky a ověřit si koncept svého podnikání.

Faktoring

Řeší problém se splatností dlouhodobých faktur. Jedná se o metodu financování, která funguje jako krátkodobé úvěry. Faktoringová společnost od vás odkoupí vámi vystavené pohledávky a vy okamžitě získáváte peníze několik dnů po vystavení. Má to ale i své nevýhody a tím je cena, která se pohybuje okolo 20 % za pohledávku.

Nebankovní půjčky

V současné době roste zájem hlavně o nebankovní půjčky, které poskytují úvěr mnohem rychleji a bez složitého papírování. Pokud si zařídíte podnikatelskou půjčku u společnosti Acema (která dlouhodobě nabízí nejvýhodnější podnikatelské úvěry v nebankovním sektoru), můžete získat až 50 000 000 Kč, a to mnohem rychleji, než při žádosti o úvěr v bance.

Možností, jak si opatřit počáteční kapitál nebo finanční podporu pro podnikání, se nabízí celá řada. Které z nich jsou ty nejlepší, ale s jistotou říci nelze. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob financování, myslete na typ svého podnikání a také budoucí ziskovost, které vám zajistí bezproblémové splácení úvěru.

Zpět na domovskou stránku